Zrozumienie dynamiki lotu lotek do badmintona

Jednym z fascynujących aspektów badmintona jest nauka stojąca za lotem lotki. W idealnych warunkach, gdy lotka jest uderzana z jednego końca kortu na drugi od dołu, powinna dolecieć w pobliże tylnej linii serwisowej na korcie deblowym. Jednak ta sama lotka może lecieć szybciej lub wolniej w zależności od warunków panujących na sali na której się gra, tj.

  1. temperatury,
  2. wilgotności powietrza,
  3. wysokości nad poziomem morza.

Dlatego używamy lotek o różnych prędkościach w różnych warunkach pogodowych.

Ciepło

Latem, gdy temperatura w hali jest wyższa, wybieramy lotki o średniej prędkości 77, a w ekstremalnie ciepłych warunkach nawet te o indeksie 76.

W ciepłych warunkach i gdy jesteś bardzo wysoko nad poziomem morza, lotka jest bardziej dynamiczna. 

Zimno

Z kolei w zimnych warunkach trzeba włożyć więcej siły w uderzenie, aby ta sama lotka poleciała na podobną odległość.  Gdy w halach jest zimno, wybieramy szybsze lotki o indeksie 78

Podsumowując

Zrozumienie tej dynamiki może znacząco wpłynąć na Twoją grę, a wybór odpowiedniej lotki do warunków może dać Ci przewagę nad przeciwnikami. W tym miejscu oczywiście z pomocą przychodzą lotki Youhe. Dzięki doskonałej konstrukcji i jakości oferują stałą wydajność w różnych warunkach, pomagając pozostać na najwyższym poziomie gry, bez względu na pogodę i wysokość.

Ostatnie posty